Рейтинг: 0 (Количество голосов: 0)

Скільки коштує навчання в Чехії. Чехія дозволяє іноземцям вчитись, як на платній основі, так і безкоштовно. Також можна вчитись не тільки на чеській мові, а ще й на англійській.

Безкоштовне навчання можливе тільки в державних ВНЗ. Вартість навчання залежить від мови викладання, навчального закладу і ступеня, який хочеться отримати після закінчення навчання. Мається на увазі ступінь бакалавра, магістра або докторський ступінь.

Один рік навчання може коштувати від 2500 тисяч євро на рік і більше. Англомовне викладання буде коштувати дорожче. Відповідаючи на питання скільки коштує навчання, варто провести повну калькуляцію витрачених коштів:

  • Все починається з підготовки до іспитів і вивчення чеської мови. Комусь зручно навчатись у групах, а хтось може тільки один на один з викладачем. Це все індивідуально.
    В першу чергу, треба буде перекласти атестат та підтвердити його, тобто отримати нострифікацію.
  • Заява на вступний іспит буде коштувати близько 1000 крон, більш точну інформацію краще знайти на офіційному сайті ВНЗ.
  • Потім підготовчі курси, проживання, харчування та проїзд в Чехії. Тут теж все індивідуально, у кого які смаки і вимоги до їжі і помешкання.
  • Коли вже абітурієнт стає студентом, є можливість більш детально прорахувати вартість всього навчання. В середньому беремо рік навчання 5000 євро, кімната у гуртожитку 200 євро в місяць, харчування теж вийде 150-200 євро в місяць і проїзд по студентському буде виходити близько 20 євро на місяць.

Тобто за рік навчання витрати будуть складати приблизно 10000 євро, це якщо людина платить за навчання самостійно. Також в чеських ВНЗ можна отримувати різного виду стипендії і також підпрацьовувати кур’єром, офіціантом та інше. Варіантів дійсно дуже багато, головне знати чеську мову і мати неабияке бажання отримати освіту. Легко не буде, про це теж варто пам’ятати. Хоч для молодої людини адаптуватися до нової культури і оточення легше, все одно треба наполегливо працювати над собою і не опускати рук. Дорогу здолає той, хто йде.

Звісно, відразу може здатись, що освіта в Чехії виходить досить таки не дешевою, але випускник буде мати якісну освіту і зможе відразу знайти роботу за спеціальністю. Варто не забувати про всілякі підйомні і матеріальні компенсації, якщо укласти договір з роботодавцем на визначений термін. Чехія дійсно є прекрасною країною, в якій можна отримати вищу освіту. В якій дійсно приємно знаходитися і навчатися поряд з такими ж натхненими однолітками.