Рейтинг: 0 (Количество голосов: 0)

Як вступити на магістратуру в університет Чехії. Навчання на магістратурі в університетах Чехії триває приблизно 5-6 років. Процес вступу до ВНЗ займає мінімум 1 рік, з початку лютого і до кінця квітня подаються документи. А вже у травні розпочинаються вступні іспити.

Для кожного українця є можливість, як почати навчання після закінчення 11 класу в Україні, так і вже навчаючись в українському виші. Також, якщо людина здобула освіту в чеському коледжі або гімназії, вона теж може отримати магістерський ступінь, але витратить на це менше років навчання. Звісно якщо вона буде навчатись по одній спеціальності.

Документи

Отже, для вступу на магістратуру в Чехії необхідно мати:

  • Атестат про попередню освіту, або довідку з українського ВНЗ про пройдені предмети і години.
  • Цей документ необхідно підтвердити, тобто отримати нострифікацію освіти. Процес нострифікації триває близько двох місяців і відбувається виключно в Чехії, на базі ВНЗ.

Більш детальну інформацію з приводу вартості цієї процедури і термінів обробки можна отримати на сайті університету.

Після подачі документів на проходження іспитів, на студента чекають вступні іспити. До них краще готуватись на спеціалізованих підготовчих курсах, де лекції і заняття проводять викладачі з університетів. Особливо важливим є знання чеської мови на достатньо високому рівні, приблизно B2. Тому що викладання проходить в основному чеською мовою і для детального і поглибленого отримання освіти, це є просто необхідним аспектом.

Різні спеціальності мають неоднакові терміни навчання на магістратурі. Тому більш детальну інформацію по обраній спеціальності можна знайти на офіційному сайті ВНЗ. В Чехії досить велика кількість учбових закладів, де можна отримати ступінь магістра.

Є можливість вчитись, як на платній основі, так і безкоштовно. Навчання на бюджетній основі можливе тільки в державних університетах Чеської республіки. Після закінчення навчання і отримання ступеня магістра можна відразу знайти роботу за спеціальністю, або продовжити навчання на аспірантурі, і отримати в майбутньому докторський ступінь.

В Чехії рівень безробіття дуже низький, і отримавши освіту, наприклад, в медичному напрямку, молодий спеціаліст заробляє близько 50 тисяч крон в місяць. Отже отримання освіти в Чехії – це дуже хороші перспективи для людини, яка ставить собі цілі і домагається свого. Це завжди хороший заробіток і високий статус в суспільстві.