Рейтинг: 0 (Количество голосов: 0)

Чеська республіка – це прекрасне середовище для отримання вищої освіти. Високий рівень спеціалізації викладачів та високий рівень акредитації вузів дає рівень освіти, з яким можна працювати практично в кожній країні світу.

Чеська республіка є однією з найбезпечніших країн світу і відправити туди навчатись свою дитину також дуже резонно. В Чехії є можливість безкоштовно вчитись і отримувати стипендію навіть для іноземців. Найголовніше – це знати чеську мову на достатньому рівні і мати нострифікацію свого диплому про середню освіту.

Ті абітурієнти, які вирішили поїхати в Чехію після 11 класу української школи повинні 1 рік до навчання в виші Чеської республіки вивчати мову і готуватись до вступних іспитів. Важливою умовою для навчання у університетах Чехії є необхідність мати нострифікацію диплому и сертифікат про рівень володіння чеської мови.

Що таке нострифікація?

Нострифікація — це підтвердження освіти абітурієнта, яке має бути перекладено на чеську мову, апостильовано або завірено нотаріально. Після цього, або до цього важливо обрати навчальний заклад і спеціальність, та подати свої документи в обраний ВНЗ. Всю інформацію з переліку необхідних документів можна знайти на офіційному сайті навчального закладу. Зазвичай вступні іспити починаються у квітні і закінчуються у червні. Тому плануйте свою підготовку заздалегідь. Важливо зазначити, що безкоштовно можна вчитись тільки в державних вузах. Але і конкурентність дуже велика, тому до підготовки вступних іспитів треба ставитись серйозно і натхненно.

Як підготуватись до вступу?

Якщо було обрано варіант навчання за свій кошт, тоді можна вибрати навчання англійською мовою. В Празі знаходиться найбільша кількість в Чехії факультетів і спеціальностей з англомовним викладанням. Вартість навчання треба уточнювати самостійно на офіційних сайтах вищих навчальних закладів.

Варто не забувати, що якісна підготовка до іспитів — це велика ймовірність почати навчатись у Чеському виші на бюджетній основі. Тому підготовчі курси є дуже важливими і ефективними. Викладачі дають багато консультацій і самі заняття проходять в спеціалізованих аудиторіях, що дозволяє краще адаптуватись до майбутнього навчання. В період підготовчих курсів за житло треба буде платити самостійно, можна орендувати кімнату чи місце в кімнаті у гуртожитку.

Отже перший рік після школи і до вступу у вищий навчальний заклад необхідно інтенсивно вчити чеську мову, підготувати документи і обрати свою спеціальність і ВНЗ. І наполегливо готуватись до вступних іспитів.