Рейтинг: 0 (Количество голосов: 0)

Перш за все, треба мати велике бажання отримати вищу освіту в Чехії. Щоб не було всіляких ілюзій, варто зазначити, що легко не буде. Після української школи починати навчання в українському виші легко не буває. А що казати про іншу країну для людини, якій тільки виповнилось 17-18 років.

Адаптація проходить достатньо швидко, але не будуйте собі веселої прогулянки. Треба добре попрацювати і над собою і над своїми знаннями і над відношенням до процесу навчання.

Знання чеської мови – це основний пріоритет

Треба мати достатній рівень, щоб було комфортно вчитись і здавати вступні іспити. Мінімум це рівень B2, це той рівень мови, який дозволить точно не пасти задніх. Українцям в цьому плані достатньо легко, бо чеська дуже схожа на українську. І процес оволодіння мовою проходить комфортно і швидко. Після 11 класу в українській школі, можна відразу подати на переклад свій диплом і додаток до нього офіційному перекладачу та завірити його через апостиль або у нотаріуса.

Спеціальні мовні курси з підготовкою до вступних іспитів допоможуть швидше пройти весь шлях і отримати місце у чеському університеті. Якщо є можливість виїхати в Чеську республіку для вивчення мови і підготовки, то це буде значним плюсом для вступу. Бо людина буде повністю окута чеською мовою і культурою. І кожен день абітурієнт буде відчувати прогрес своїх старань і не втрачати мотивацію.

Також у багатьох вузах Чехії є можливість вчитись англійською мовою. Але якщо ви збираєтесь жити в цій країні та спілкуватись з людьми, то знати мову и поважати цю культуру просто необхідно.

Нострифікація

Для українців, які хочуть вчитись в Чехії є ще одна необхідність, це нострифікація диплому, або підтвердження своєї освіти визнане і підтверджене. Для цього і подається диплом з додатком перекладений і завірений. Його перевіряють, і якщо немає помилок і порушень, і освіта співпадає по годинах і предметах з європейськими програмами, тоді цей диплом визнається и підтверджується.

Підсумуємо важливе

Закінчена середня освіта, підготовлені перекладені і завірені документи для подачі в чеські вищі навчальні заклади, сертифікат володіння чеською мовою і підготовчі курси дають можливість відправити документи у ВНЗ Чеської республіки і отримати дату іспиту. Цей шлях буде точно не простим, але в результаті у вас буде освіта, яка визнається у всій Європі і дає можливість відразу після отримання диплому про вищу освіту почати працювати в Чехії.