Рейтинг: 0 (Количество голосов: 0)

Кожен українець може навчатись в Чехії безкоштовно, але для цього треба виконати перелік обов’язкових умов. Чехія дуже розвинена європейська країна, яка пропонує великий вибір ВНЗ, в яких можна отримати якісну освіту безкоштовно.

Головне – вирішити для себе, ким хочеш стати і в якому місті бажаєш вчитись. Але варто зазначити, що безкоштовно можна вчитись тільки в державних ВНЗ. Велика кількість навчальних закладів знаходиться у основних багатонаселених містах, таких як Прага, Брно, Оломоуц і інші. Тому в них буде найбільша кількість бажаючих зайняти бюджетне місце. Це не просто, але цілком можливо

Що потрібно, щоб навчатись безкоштовно?

Для того, щоб мати змогу навчатись у Чехії необхідно в першу чергу знати чеську мову на достатньо високому рівні. І по друге, закінчити 11 класів в Україні і отримати атестат про закінчену середню освіту.

Чеська мова українцю дається легко, вони дуже схожі, тому десь за рік можна при бажанні мати знання рівня B2. Окремо треба навести всі довідки та дізнатись які актуальні умови для вступу саме в цьому році і саме в той ВНЗ, в який ви хочете потрапити. Зробити це краще за все можна за допомогою безкоштовної консультації з експертом “Першого Центру Іноземних Мов” – організації яка протягом останніх 7 років відправила на навчання в Чехію більше тисячі молодих українців. Замовити консультацію можна заповнивши форму за посиланням.

8 основних кроків підготовки до навчання в Чехії

  1. Вивчаємо чеську мову, займаємось у групах і самостійно, читаємо книжки, дивимось відео, слухаємо подкасти.
  2. Після 11 класу, отримавши атестат, відразу його переводимо у спеціалізованого перекладача і завіряємо нотаріально.
  3. Запис на підготовчі курси реально допоможе на вступних іспитах. Якщо є можливість, то підготовка до вступу безпосередньо у Чехії однозначно підвищить шанси на результативну здачу.
  4. Збираємо пакет документів. Весь перелік необхідних документів для вступу і іспитів знаходиться на офіційних сайтах ВНЗ.
  5. Окрім бюрократичних умов, які дуже важливі, треба не зволікати і готуватись до вступних іспитів. Бо безкоштовне місце для навчання можна отримати, маючи тільки високі результати після екзаменів.
  6. Також є можливість відразу подати документи у декілька вузів, це підвищить шанси отримати бюджетне місце в університеті.
  7. Документи для іспитів і вступу подаються навесні, дати і інша інформація зазначені на офіційних сайтах ВНЗ.
  8. До цього часу треба зібрати весь пакет документів, оплатити екзамен, відправивши гроші на розрахунковий рахунок ВНЗ і отримати студентську візу в посольстві Чеської республіки.

Не варто відкладати все на останній момент, зазвичай така процедура проходить не швидко. Підготовчі курси в Чехії можуть реально допомогти зі вступом, бо майбутній студент буде жити і вчитись в чеському суспільстві, оточенні та культурі. Але підготовчі курси і проживання з харчуванням не безкоштовні, тому, як не крути, та прийдеться вкластись грошима. І витраченим часом, і наполегливістю.

Це ціна, яку варто віддати за якісну освіту, бо закінчивши чеський ВНЗ, випускник має диплом з яким знайти роботу в Чехії – не проблема.